Осакатен Маями удари Бостън (видео)

(сн. USAToday)
26-03-2015 09:29

"Горещите" без три основни попълнения

След като Маями претърпя драматична загуба от Милуоки Бъкс въс вторник, вчера „горещите“ се съвзеха и удариха Бостън с 93-86 късно снощи. Маями бе без трима ключови играчи, но Горан Драгич знаеше какво трябва да направи и наниза 22 точки и направи 7 асистенции за успеха на своя тим. Това е четвърта победа за „горещите“ в последните шест мача като до момента те са седми в надпреварата за плейофите в Източната конференция. Келтите пък са крачка зад тях и заедмат осмо място отново там.

Маями бе без основните си протежета – Дуейн Уейд, Хасан Уайтсайд и Крис Андерсън, които отсъстват поради контузии, но тимът показа добра игра и стоеше прилично на терена след драматична загуба с една точка от Милуокои във вторник вечер. Лоул Денг отбеляза 15 за успеха на тима, а Удонис Хейслъм завърши с дабъл-дабъл от 12 точки и 12 борби. Хенри Уолкър и Тейлър Джонсън също реализираха по 12.

За Бостън Айзея Томас се завърна на терена, след като пропусна последните осем срещи, но отбеляза само 4 точки. Джоу Краудър бе най-резултатен и отбеляза 16 точки, Ейвъри Брадли добави 12, а Фил Пресли записа 11.

Маями водеше на почивката със 17 точки след серия от 9-2 в края, а след третия период увеличи аванса си на 20 точки при 82-62. Точно както и в предишната среща с Милуоки „горещите“ допуснаха спад на концетрацията в последната част, а Келтите намалиха значително разликата. Две минути преди края те стопиха до 6 точки при 89-83, но до края Мами удържа победата.