Детройт удари Торонто след щурм на трима младоци (видео)

(сн. USAToday)
25-03-2015 11:47

Торонто без звездата си Кайл Лаури през второто полувреме заради болки в гърба

След като преди два дни Детройт Пистънс удари Чикаго, късно снощи тимът изненада и друг лидер в Източната конференция - Торонто Раптърс. Трима младоци на Буталата доминираха на терена късно снощи в Детройт и бяха в основата за успеха на своя тим. Андре Дръмънд бе неспасяем като отбеляза 21 точки и овладя цели 18 борби, Реджи Джаксън и Каудлел Поп нанизаха общо 54, 13 асистенции и 11 борби, а Детройт победи Торонто със 108-104 във вторник вечер в НБА. Така Пистънс  изненада противника си, който заема четвърто място на Изток, но не успя да намери правилния ход срещу младоците на Ван Гънди. Те записват трети пореден успех, с което спряха ужасната серия от 10 загуби са 13-ти в Източната конференция.

ДеМар Дерозан бе над всички за Раптърс като завърши с дабъл-дабъл от 22 точки и 10 борби. Луис Уилиямс отбеляза 19 точки, а по 13 добавиха Патрик Патерсън и Амир Джонсън

Детройт започнаха по-силно мача като имаха аванс през цялото първо полувреме. Пистънс увеличиха преднината си на 18 точки през третия период, но в последната Торонто намали сериозно пасива си при 80-85, а малко по-късно ,след включване на ДеМар Дерозан, Раптърс обърна при 91-90. Минута преди края Детройт имаше аванс от 1 точка при 103-102 като последваха доста оспорвани минути, но Пистънс удържа крайния успех.