Дунав 8806 не остави шанс на Монтана 2003

21-03-2015 20:05

Русенки продължават със силна серия

Дунав 8806 записа пета поредна победа в мач от предпоследния 19-ти кръг от редовния сезон на първенството в НБЛ-жени.

Русенки се наложиха като домакин над Монтатана 2003 с 88-69  и  прекъснаха серията на гостите от четири поредни победи. Тимът на Георги Божков имаше преднина през целия двубой и не даде шанс на своя съперник. Така до момента Дунав дели трета позиция с Хасково 2012, който днес победи Рилски спортист, а тимът на Георги Боршуков е твърдо на четвърта позиция с актив 9-10. На 24 март в последния мач на редовния сезон Дунав 8806 гостува на Рилски спортист в Самоков, а малко по-късно на 28 март Монтана 2003 приема на свой терен Носителя на Купата Нефтохимик 2010.

Мачът започна доста оспорвано, но след първия период домакините имаха малка преднина. След силно включване на Кристина Сантяго и Радостина Димитрова те запазиха водачеството си и през втория период и на почивката водеха с 12 точки при 43-31. Русенки продължиха и през второто полувреме по-добре от своя съперник и увеличиха аванс си на 20 точки. В средата на последния период тя стигна 27, а в последните минути монтанки намалиха малко, но разликата бе твърде голяма за нещо по-различно.

Русенки доминираха изцяло под коша на своя съперник като след края овладяха 18 борби повече от Монтана 40 срещу 22 на своя съперник.

Цялата стартова петица на Дунав 8806 завърши с двуцифрен точков актив за успеха на своя тим. Над всички бе Кристина Сантяго, която записа проеден силен мач и бе близо до дабъл-дабтл с 22 точки и 9 борби, а 17 отбеляза Радостина Димитрова. Жаклин Златанова наниза 15, капитанката Зорница Костова 13, а Тамара Баич остана с 10 като обаче извърши и 8 грешки.

Бившето попълнение на Левски Радостина Димтрова бе най-резултатна за Монтана 2003 като отбеляза 15 точки, а четири състезателки завършиха с по 10 точки. Това бяха Христина Иванова, Мария Цанкова, Неда Джурич и Кортни Дювър, която записа и дабъл-дабъл след 12 овладени борби.