Хасково 2012 взе своето в Самоков

21-03-2015 17:13

Хасково 2012 записа очаквана победа като гост на Рилски спортист със 74-48 в мач от предпоследния 19-и кръг от редовния сезон на НБЛ-жени. Хасковлийки бяха напред в резултата през целия мач, а силно второ полувреме направи разликата толкова голяма. До момента тимът има 13 победи и 6 загуби, а от изхода на днешния мач на Дунав 8806 срещу Монтана 2003 зависи дали ще има еднакъв актив с шампиона или ще остане на победа зад него, както беше преди началото на кръга. Самоковки заемат предпоследното място с 4 победи и 15 загуби. В последния мач за редовния сезон Хасково 2012 ще бъде домакин на Левски, а Рилски спортист – домакин на Дунав 8806.

Отборите смениха водачеството няколко пъти през първата част, а нападението и на двата не вървеше много и след 10 минути гостите водеха с 12-9. До почивката отборите се разиграха и започнаха да бележат повече, а домакините се държаха близо до хасковлийки и изоставаха само с 5 точки на почивката. Още през третия период обаче Хасково реши нещата в своя полза и след серия от 16-5 в края на частта водеше с 52-34. В началото на заключителната четвърт разликата стана по-голяма от 20 точки и се запази до края.

Олга Дубровина записа 22 точки, 11 асистенции и 6 борби за победителките, а с по 16 точки завършиха Анита Тейлане (20 борби) и Анна Кириенко (10 борби).

За Рилски Теодора Динева регистрира 19 точки и 8 борби, а с 11 плюс 7 се отчете Цветелина Николова.