Четири поред за Монтана 2003

14-03-2015 20:35

Монтана 2003 спечели четвърти пореден мач в НБЛ-жени, след като днес се наложи с 81-61 над Рилски спортист като домакин. Баскетболистките на Николай Боруков бяха напред в резултата през целия мач и постепенно натрупаха голямата разлика. Така техният баланс вече е 9-9 и продължават да заемат четвърто място в класирането. Самоковки са пети към момента с 14-4. В следващия, предпоследен кръг от редовния сезон Монтана 2003 ще бъде гост на Дунав 8806, а Рилски посреща Хасково 2012.

Домакините поведоха в първите минути, а през цялата първа част Рилски се задържа близо зад тях в резултата. Темпото за запази до почивката, като само веднъж разликата се увеличи до 10 точки, а след едно полувреме резултатът беше 39-33. В средата на третия период разликата отново стана двуцифрена, а след него вече беше 13 точки. Серия от 13-0 в полза на Монтана за начало на последната десетка сложи категорично точка в мача, а до края той просто бе доигран.

Най-резултатна за победителките с 18 точки беше Даниела Петева, 12 и 7 борби добави Кортни Дювър, а 11 вкара Христина Иванова.

Цветелина Николова отбеляза 19 точки за Рилски, 18 записа Александра Делчева, с по 10 точки и борби регистрира Теодора Динева.