Нефтохимик 2010 взе повторението на финала за Купата за 3-1 срещу Хасково в НБЛ

(сн. БФБ)
14-03-2015 19:27

Нефтохимик 2010 спечели и повторението на финала за Купа България отпреди две седмици срещу Хасково 2012. Днес бургазлийки бяха гости в мача и се наложиха с 87-81, като по този начин в срещите между двата отбора за редовния сезон победите са 3-1 в полза на Нефтохимик. Носителят на Купа България за 2015 година продължава да е еднолично на върха във временното класиране с 14 победи и 4 загуби, а хасковлийки са трети с 12-6 след трето поредно поражение. В следващия кръг Нефтохимик 2010 посреща Левски, а Хасково 2012 гостува на Рилски спортист.

Мачът започна изключително равностойно и само един път през цялата първа четвърт разликата беше по-голяма от 3 точки. След доста обрати и изравнявания се стигна до 25-23 в полза на бургазлийки. Гостите запазиха преднина до почивката, като на моменти авансът им беше само точка, а в други – двуцифрен. В крайна сметка на почивката резултатът беше 51-45 в тяхна полза. Силно начало на второто полувреме и серия от 6-0 дадоха 14 точки аванс на Нефтохимик, но до края на третия период домакините се приближиха на 8 точки и си оставиха вариант за обрат. 4 минути преди края разликата беше намалена само до точка, но 6 безответни точки за Нефтохимик се оказаха ключови, като тимът поведе с 85-79 и удържа преднина до сирената.

Нефтохимик 2010 взе 43 срещу 34 борби под коша и имаше по-добър процент за стрелба общо от игра – 59% срещу 39%. Хасковлийки пък се възползваха доста добре от наказателните си удари – 24/28 срещу 11/18 на Нефтохимик, а имаха предимство и в асистенциите – 19-12 и блоковете – 8-1.

С 24 точки и 7 борби за победата завърши Вера Перостийска, 18 и 9 добави Лидия Върбанова, а 13 точки вкара Ивелина Вранчева. С 11 точки се включи Борислава Христова.

За Хасково Олга Дубровина наниза 26 точки и подаде 12 асистенции, 20 точки и 8 борби добави Анна Кириенко, а 16 плюс 12 – Анита Тейлане. 15 точки отбеляза Ралица Нанева.