Дунав 8806 не се затрудни срещу Левски в София

14-03-2015 18:55

Шампионът на НБЛ-жени Дунав 8806 записа очаквана победа като гост на Левски в зала „Триадица” в София. Русенки се наложиха по категоричен начин – 85-52, като си осигуриха успеха още през първото полувреме. До момента те имат 13 победи и 5 загуби и са в челото на класирането, като това беше четвърта поредна победа за тях. „Сините” пък са последни с 2 победи и 16 загуби, а днес тимът, съставен основно от девойки, претърпя 12-о поредно поражение. В следващия кръг русенки посрещат Монтана 2003, а столичанки гостуват на Нефтохимик 2010.

Гостите от Русе бяха напред в резултата още от първите минути, като през първата част те започнаха огромна серия, която продължиха през втората за общо 17-0 и резултат 40-7. Разликата от 30 точки се запази на почивката, а след нея Дунав намали малко темпото и позволи на съперника да спечели третия период, за да стопи малко от разликата. До края обаче русенки отново направиха аванса си над 30 точки и си тръгнаха с лесна победа.

Гостите овладяха почти два пъти повече борби – 50-26, а и успеваемостта им общо от игра беше значително по-добра – 53% срещу 32%. Те си подадоха 27 асистенции срещу 13 на съперника и многократно компенсираха повечето грешки, които допуснаха – 17 срещу 13 на Левски.

Всички, които влязоха в игра за победителките, записаха точки в мача, като най-резултатна с 19, към които добави и 11 борби, беше Маргарита Илиева. Лори Уилямс добави 17 точки, а Цветомира Шаренкапова – 14. В игра не влязоха Зорница Костова и Жаклин Златанова.

За Левски най-резултатни с по 11 точки бяха Анна Раденкова, Гергана Иванова и Петя Бояджиева.