Носителят на Купата претърпя поражение от Дунав 8806

08-03-2015 20:12

Русенки с втори успех над Нефтохмик 2010 този сезон

Дунав8806 удари новия носител на Купата и лидер във временното класиране - Нефтохимик 2010. 8-ми март, известен като празникът на жената, се оказа успешен за тима на Георги Божков, а отбора му се се наложи над бургазлийки с 60-54 . Това стана в първия кръг след Купа България 2010, в който бургазлийки триумфира с първото място. В днешния двубой обаче, русенки водеха значително през цялата среща, а едва в последната част бяха на косъм да загубят мача. След третата част те имаха аванс от 22 точки, но допуснаха серия от 20-4  в последната част. Минута преди края разликата падна до 5 точки, но домакините удържаха успеха до край. Това е втора победа за тях над Нефтохимик този сезон като постигнаха същото още веднъж преди Купата на 17 януари. С този успех Дунав 8806 спря серията на Бургас в НБЛ от четири поредни победи и се изравнява на второто място в класирането с Хасково 2012 и актив 12-5. Нефтохимик 2010 запазва първо място с 13 победи 4 поражения. В следващия кръг на 14 март Дунав8806 гостува на Левски в София, а тимът на Дечо Коешинов на Хасково 2012.

Домакините от Русе започнаха ударно мача като дълго време не позволиха на своя съперник да отбележи и направиха силна серия 18-2. Така след здрава защита и добра игра в нападение, те спечелиха още първата част като отбелязаха цели 25 точки на своя съперник срещу само 12. Русенки продължиха да доминират и през втория период като на моменти увеличиха преднината си почти до 20 точки, а на почивката тя падна до 14.

След подновяване на играта Дунав продължи да диктува темпово в мача и постепенно увеличи разликата, която стана 22 точки след третата част. В последната Нефтохимик 2010 се събуди и направи силна серия 20-4. Така минута преди края разликата падна до 5 точки при 58-53. В оставащите секунди гостите сбъркаха на няколко пъти, а Зорница Костова бе фаулирана и не трепна от наказателната линията, за да увеличи преднината на своя тим до 7 точки. Последва нова атака за бургазлийки, но бе късно за обрат и те загубиха двубоя.

Кристина Сантяго бе над всички за победата на Дунав8806 като бе близо до дабъл-дабъл и завърши двубоя с 24 точки и 9 борби, а 20 отбеляза Радостина Димитрова като бе 6/12 (50%) от линията за три точки.

За Нефтохимик 2010 най-резултатна бе Борислава Христова със 17 точки. MVP на Купата Вера Перостийска се отчете с 11 точки и 9 борби, а 10 и 6 борби записа Драгана Гобелич.