Монтана 2003 удари Хасково 2012 у дома

07-03-2015 19:50

Монтана 2003 записа убедителна победа като домакин на Хасково 2012 в първия кръг от НБЛ-жени след Купа България 2015. Въпреки неубедителното представяне на турнира, баскетболистките на Николай Боруков изиграха силен мач и се наложиха с резултат 88-69, след като водиха през цялото време. Това е трета поредна победа за монтанки, които заемат четвърто място във временното класиране с актив 8-9, а хасковлийки са втори с 12-5. В следващия кръг Монтана посреща Рилски спортист, а Хасково ще бъде домакин на Нефтохимик 2010 в повторение на финала за Купата.

Монтана 2003 поддържаше малка преднина през цялата първа четвърт, а серия от 7-0 в края й изведе тима с 10 точки напред. В началото на втория период гостите се приближиха на 2 точки, но последвалата серия от 24-4 в полза на Монтана направи разликата над 20 точки. След добро начало на второто полувреме Хасково успя да стопи част от изоставането си за 48-57, но след три части игра резултатът показваше 15 точки в полза на домакините. През цялата последна десетка разликата не падна под 12 точки, а в края монтанки отново се откъснаха далеч напред.

Кортни Дювър записа 25 точки и 12 борби за победителките, 17 отбеляза Христина Иванова, а 15 точки и 10 борби регистрира Даниела Петева.

За Хасково 2012 Олга Дубровина записа 22 точки, 11 асистенции, 6 борби и 5 отнети топки, но и 10 грешки. 14 точки отбеляза Ралица Нанева, а 13 плюс 12 борби добави Анна Кириенко.