Жените на Рилски спортист не се затрудниха срещу Левски у дома (обновена)

07-03-2015 16:42

Женският Рилски спортист победи Левски като домакин в Самоков със 78-50. Последните два отбора в класирането се срещнаха в мач от 17-ия кръг на НБЛ-жени, а домакините контролираха играта през цялата среща и логично стигнаха до успеха. Те прекъснаха серия от четири поредни загуби, а до момента имат 4 успеха и 13 поражения и са пети в класирането. „Сините” пък са на последното шесто място с 2-15, като това беше 11-а поредна загуба за тима. В следващия кръг Рилски гостува на Монтана 2003, а Левски посреща Дунав 8806.

Домакините започнаха мача силно и бързо започнаха да трупат преднина. След 3 минути игра разликата вече беше двуцифрена, след една част – 17 точки, а на почивката – цели 26. По-опитните и силни баскетболистки на Рилски продължиха да владеят ситуацията срещу съставения от девойки съперник през цялото второ полувреме и очаквано спечелиха убедително.

Баскетболистките на Даниел Клечков спечелиха убедително борбата под коша – 44-29 и имаха доста по-добър процент за стрелба – 46% срещу 36% общо от игра. Те си подадоха и повече асистенции – 18-8.

Теодора Динева наниза 21 точки и хвана 7 борби за победителките, 17 отбеляза Ива Терзиева, а 10 и 7 борби регистрира Александра Делчева.

Най-резултатна за Левски с 16 точки беше Анна Раденкова.