Девойките на Черно море победиха Балкан в А група

(сн.sportsimages.bg)
04-03-2015 15:34

Варненки се поздравиха с успех след загубата от Шампион 2006 вчера

Днес в Ботевград девойките до 19 години на Черно море Одесос се наложиха като гост над Балкан в първенството на А група. Тимът от Варна спечели с резултат 74-53 (14-13, 20-10, 14-14, 26-16). Това е девета победа за тях, които имат и 2 загуби, но заемат лидери в класирането, а Балкан са шести с актив 6-5. В следващия кръг на 9 март варненки посрещат Асеновец 2005 у дома, а Балкан гостува на Рилски спортист ден по-рано.

Отборите бяха равностойни само през първата четвъртина, в която гостенките водеха само с 1 точка разлика - 14-13. Във втората част по-добрата селекция на тима от Варна наложи превъзходството си и дръпна в резултата, като на полувремето авансът на Черно море бе 11 точки - 34-23. Третият период завърши при равен резултат - 14-14, и преднината на варненки остана. В последните десет минути те добавиха към нея още десет точки и спечелиха с резултат 74-53.

Вчера девойките на Черно море Одесос изиграха още един мач от първенството на А група. Те отстъпиха обаче като гост на Шампион 2006 в София с 81-69