Нефтохимик 2010 надви Хасково 2012 и вдигна Купата у дома

(сн. БФБ)
01-03-2015 16:40 | Иван Вълчанов

Нефтохимик 2010 е новият носител на Купа България за жени. Бургазлийки спечелиха доакинския си турнир, след като победиха категорично във финала срещу Хасково 2012 с резултат 67-59. Така Нефтохимик отново е носител на трофея след шестгодишно прекъсване. За последно тимът спечели Купата през 2008 година. Хасковлийки пък губят втори пореден финал, като и тази година ще трябва да се приирят със сребърните медали.

Нефтохимик 2010 излезе с 2-3 точки напред през първите минути, в които се усещаше напрежение и у двата отбора. По-малко от две минути преди края на периода

Хасково изравни, а след частта имаше точка аванс – 18-17. До почивката обаче Нефтохимик 2010 затегна защитата и след серия от 11-3 се откъсна с двуцифрена преднина, като на почивката водеше с 12 точки.

Серия от 12-3 малко след подновяването на играта направи преднината на тима на Дечо Коешинов още по-голяма, а след 8-1 за край на третия период разликата стана цели 24 точки и носителят на Купата вече беше ясен. Хасковлийки продължиха да се борят достойно до края, но нямаше как да променят изхода от мача.

За MVP на турнира беше избрана Вера Перостийска, която имаше огромен принос за днешната победа. Призът на името на Красимира Гюрова за най-борбен играч пък получи друга баскетболистка от отбора на победителките – Борислава Христова

Три състезателки от отбора на Хасково пък получиха индивидуални отличия - Анна Кириенко взе приза за най-добър борец, Олга Дубровина стана най-добър подавач, а Дубровина и Ралица Нанева станаха най-добри реализаторки.

Вера Перостийска записа дабъл дабъл от 24 точки и 10 борби за победителките, а Борислава Христова добави 19 плюс 6.

За Хасково Ралица Нанева отбеляза 23 точки, а 15 плюс 10 борби регистрира Анита Тейлане.