Ще има нов носител на Купата при жените

(сн.БФБ)
28-02-2015 19:27

Домакинът Нефтохимик 2010 отстрани миналогодишния Носител на трофея

Тимът на Монтана 2003 не успя да защити отличието си в тазгодишната надпревара за Купата на България. Тимът на Николай Боруков отстъпи на Нефтохимик 2010 с 60-92, след слабо второ полувреме. Мачът започна доста оспорвано като началото бе белязано от доста обрати. Гостите от Монтана имаха леко предимство в средата на втория период, но след това позволиха обрат и до края допуснаха сериозно изоставане. Така утре от 12.30 те ще се борят за бронза срещу шампиона Дунав 8806, а Нефтохимик 2010 излиза от 15.00 часа в битка за трофея срещу Хасково 2012.

Мачът започна доста напрегнато и оспорвано, а през първия период двата отбора си размениха на няколко пъти водачеството. През втория период картината бе същата, но само до средата. След нея монтанки водеха с една при 19-18, домакините затегнаха защитата и направиха силна серия от 13-2, за да поведат с двуцифрена преднина при 31-22. В края на втория период Радостина Димитрова изпусна нервите си и получи техническо нарушение,а след това Драгана Гобелич наниза няколко тройки и отново дръпна Нефтохимик напред, които излязоха в почивка с 10 точки преднина при 41-31.

През третия период домакините от Бургас наложиха тотално првъзходство на терена, а нападението на гостите не вървеше добре. Те допуснаха доста грешки в защита и след 30 минути изоставаха вече с над 20 точки. В последната разликата нарасна още повече и бургазлийки заслужено се поздравиха с успех.

Домакините от Бургас доминираха тотално под коша като след края овладяха 24 борби повече от своя съперник - 57 срещу 33 за Монтана. Те си подадоха и 12 аситенции повече от тях, но извършиха повече грешки 23-13 за тима на Николай Боруков.

Драгана Гобелич бе най-резултатна за победата на Нефтохимик 2010 с 27 точки и 7 борби. Капитанката Ивелина Вранчева реализира 15 точки и 6 асистенции, 12 добави Борислава Христова, а Вера Перостийска завърши с 10 точки и 8 борби.

За Монтана 2003 Кортни Дювър отбеляза най-много 14 точки и 7 борби,13 отбеляза Христина Иванова,а Радостина Димитрова добави 10 и 4 борби.