Новобранец носи успех на ЛА Лейкърс (видео)

(сн. AP)
26-02-2015 10:31

ЛА Лейкърс с измъчена победа над Юта

Новобранецът Джордан Кларксън се превърна в  герой за Лос Анджелис Лейкърс и измъкна победа на своя тим над Юта Джаз със 100-97. Той отбеляза рекордните в кариерата му 22 точки и отказа надеждите на Юта, които имаха три поредни победи. Лейкърс са предпоследни в Западнаха конференция, а Юта са малко по-напред от тях с 21 победи и 34 поражения.

Джордан Хил отбеляза 16 точки за победата на Лейкърс, докато Уейн Елингтън записа 15 точки и 10 борби.

За джазмените Гордан Хейуърд отбеляза 20 точки, а Дерик Фейвърс добави 18. Милсап наниза рекордните за него 17 точки, а Руди Гоберт завърши с дабъл-дабъл от 16 точки и 14 борби.

Юта имаше предимство през първото полувреме като на почивката водеше с 6 точки при 51-45. Лейкърс успяха да изрявнят  в средата на третия период за 59-59, но Юта пак взе превец. В началото на последната част те имаха преднина от 11 точки при 85-74, но я пропиляха. Лейкърс направи силна серия от 10-0 в края на четвъртата част, с което поведоха за първи път в мача 90-88. Последваха оспорвани минути, но Лейкърс успяха да удържат победата.

Те предизвикаха 21 грешки и отбелязаха 22 точки от тях, за да се поздравят с успех.