Монтана 2003 би Левски за четвърти път за две седмици

18-02-2015 19:54

Двата тима изиграха отложен мач от първенството

Монтана 2003 победи Левски за четвърти път в последните две седмици. Двата отбора изиграха днес отложен мач от 10 януари, а домакините бяха убедителни за крайното 110-53. Преди само пет дни те играха в София отново за първенство, а преди това имаха и две срещи от турнира за Купата на България, които монтанки нямаха проблеми да спечелят. С този мач те вече имат 7 успеха и 9 поражения, с които остават на четвърто място, докато левскарките са последни с баланс 2-14.

Иначе както се и очакваше интрига в срещата нямаше. Домакините спечелиха всяка една от четирите части срещу девойките, с които играе Левски, и така си направиха и добра проверка преди финалната четворка за Купата в края на следващата седмица.

Домакините отбелязаха шест тройки в повече, както и 9 наказателни удара повече. Те имаха и голямо предимство в подкошието, където точките бяха 52-18. Точките след борби в атака бяха 17-2, а след грешки 35-9. Интересното е, че монтанки направиха 19 грешки, а гостите 34.

Най-резултатна за победителките стана Христина Иванова с 21 точки, а с 16 и 8 борби приключи Емилия Янчева.

За гостите 15 точки отбеляза Александра Петрова, а с 9 се отчете Антония Филипова.