Дунав 8806 отстъпи на шампиона на Румъния

17-02-2015 21:01

Дунав 8806 отстъпи на тима на Муничипал Търговище в приятелски мач в залата "Дунав". Момичетата на Георги Божков загубиха с 68-79 (22-13, 6-23, 22-25, 18-18) срещу шампиона на Румъния, в чиито редици личат имената на 6 опитни американки.

Двубоят започна равностойно и се движеше кош за кош. В последната минута на първата част обаче домакините дръпнаха с 12 точки за 22-10, но тройка на румънския тим секунда преди сирената намали за 22-13 след 10 минути игра. През втората част гостите затегнаха защитата и 5 минути преди почивката успяха да обърнат за 27-26. До края на първото полувреме Муничипал дори увеличи аванса си до 8 точки за 36-28.

След подновяването на играта шампионките ни успяха да съкратят изоставането си до 4 точки, но съперникът им отново дръпна и 10 минути преди края водеше с 11 точки за 61-50. В последната четвърт този сценарий се повтори. Българските шампионки скъсиха отново дистанцията до 5 точки за 60-65, но до финалната сирена в мача така и не успяха да намерят верния път до успеха и отстъпиха с 68-79.

Най-резултатна за дунавки бе Жаклин Златанова със 17 точки, а Виолина Кочева добави 12. За гостите Тияна Гивънс се отчете с 16 точки, а Виолета Стоенеску с 14.