Нефтохимик 2010 разби Рилски, излезе еднолично начело

14-02-2015 19:44

Нефтохимик 2010 ще влезе в турнира Купа България като едноличен лидер в класирането на НБЛ-жени. Бургазлийки разбиха Рилски спортист с 90-56 в последния си официален мач преди турнира, на който ще бъдат домакини на 28 февруари и 1 март. Така активът на Нефтохимик 2010 е 13-3, като това е пети пореден успех на тима, който досега имаше равен брой точки с Хасково 2012. Самоковки пък са пети с 3-13. Следва дълга пауза в шампионата, а първият кръг след Купата е на 7-ми март. В него Нефтохимик гостува на Дунав 8806, а Рилски спортист посреща Левски.

Бургазлийки, които бяха домакини на мача, поведоха още в началото и поддържаха разлика, която варираше между 7-13 точки през по-голямата част от първото полувреме. Нефтохимик започна второто полувреме много силно и доближи разликата до 30 точки през третата част. До края отборите просто доиграха мача, който отдавна беше решен.

Победителките имаха предимство в борбата под коша – 42-29 и в броя асистенции – 25-14. Те стреляха далеч по-добре от тройката – 6/14 (43%) срещу 4/18 (22%) на съперника.

Вера Перостойска отбеляза 18 точки за победата на отбора си, с 16 се включи Драгана Гобелич, а с 14 и 7 асистенции – Шарел Алън.

За Рилски 16 вкара Александра Делчева, а с 13 завърши Теодора Динева.