Нефтохимик 2010 не прости на Левски в София

30-01-2015 19:11

Нефтохимик 2010 записа 11-а победа за сезона в НБЛ-жени, след като се наложи безпроблемно над младия тим на Левски като гост с 95-53. Отборите се срещнаха в тренировъчната зала на „Арена Армеец”, като бургазлийки натрупаха двуцифрена преднина отрано, а през третата част се откъснаха с 30 точки напред. Така Нефтохимик 2010 продължава да е на върха в класирането с актив 11-3, а Левски е последен с 2-11, като това беше седма поредна загуба за тима. В следващия кръг баскетболистките на Дечо Коешинов посрещат Монтана 2003, а тези на Таня ГатеваХасково 2012.

В средата на първата четвърт гостите започнаха да се откъсват напред в резултата, като до края й натрупаха 10 точки аванс. Те запазиха двуцифрена преднина до почивката, когато резултатът беше 43-31 в тяхна полза. Мачът беше решен след почивката, когато бургазлийки позволиха само 5 точки в коша си за цялата трета част и вкараха 26 през нея, за да поведат с 69-36. Огромната разлика се запази до края и Нефтохимик си тръгна с победата.

Нефтохимик 2010 спечели 49 борби срещу 27 на съперника и въпреки че не вкара нито една тройка – 0/5, разликата в процентите за стрелба общо от игра беше 36/60 (60%) срещу 20/65 (31%) на Левски. Това доведе и до логична разлика в точките в подкошието – 64-22 в полза на гостите.

Габриела Костова записа 19 точки и 7 борби за победителките, 17 точки и 9 борби регистрира Борислава Христова, а 14 плюс 8 добави Драгана Гобелич.

За Левски Петя Бояджиева отбеляза 14 точки, 11 записа Вили Крачолова, а 10 и 5 борби – Ивана Петрова.