Анадолу Ефес наказа Олимпиакос за първа загуба (видео)

(сн.euroleague.net)
30-01-2015 11:29

Силно второ полувреме помогна на Ефес за успеха

Анадолу Ефес спечели трета победа в Топ 16 на Евролига. Турския тим се наложи с 84-70 над Олимпиакос и така нанесе първа загуба на гръцкия гранд. Анадолу подобри актива си в група F на Евролига на 3-2 и са трети във временното класиране, а гърците са с място пред тях с показатели от 4 победи и 1 загуба. В следващия кръг турците гостуват на Армани в Милано, а Олимпиакос приема ЦСКА Москва у дома.

Със здрава защита през второто полувреме Анадолу успяха да спечелият двубоя срещу гръцкия гранд Олимпиакос. Те изиграха много силна трета част, в която допуснаха само 12 точки на своя съперник и удържаха победата си до край.

Донтей Дрейпът бе най-резултатен за победата като отбеляза 14 точки, а 13 записа Ненад Кръстич. Стефан Лазме се отчете с 12 точки и 6 борби, а 10 добави Милко Белица.

За Олимпиакос Отело Хънтър бе над всички с 12 точки и 8 борби, а по 11 добавиха Евангелос Мандзарис и Оливър Лафайет.

Изненадващо слабо игра лидера на гръцкия гранд Василис Спанулис, който завърши само с два успешни фаула и бе 0/3 от линията за 2 точки и 0/3 от тройката за 27 минути игра.