Лейкърс най-сетне прекъсна лошата серия след драма срещу Чикаго (видео)

(сн.USA Today)
30-01-2015 10:23

Измъчена победа за Лейкърс след две продължения

Джордан Хил отбеляза 26 точки и се превърна в истински герой на мача ЛА Лейкърс и Чикаго като доведе двубоят до второ продължение.  Лейкърс спечелиха драматичния сблъсък със 123-118 и така прекъснаха лошата серия от 9 поредни загуби. Това е най-лошата серия в историята на клуба. Все още обаче тимът им е доста назад в класаирането с негативен актив от 13 победи и 33 загуби, а Чикаго удържат четвъра позиция на Изток с актив от 30 победи и 18 загуби.

Уейн Елингтън отбеляза 23 за победата на Лейкърс , а новобранецът Джордан Кларксън ниназа 18. Карлос Бузър завърши с  16, а 11 записа Джереми Лин.

За Чикаго Джими Бътлър отбеляза рекордните в кариерата му 35 точки, Пау Гасол приключи с дабъл-дабъл от 20 точки , 10 борби и 6 асистенции и доведе мача до продължение със своя кош 11 сек. преди края. Той бе посрещнат топло в Лос Анджелис, след като спечели две шампионски титли на Лейкърс след 7 сезона, които прекара там.  Дерик Роуз се отчете с 17 точки и 6 асистенции, а Арън Брукс отбеляза 15.

ЛА Лейкърс започнаха мача по-добре и поеха контрол в мача още от начало. На почивката те вече имаха двуцифрен аванс и продължиха водачеството си през целич мач. Едва минута и половина преди края Биковете направиха серия от 10-0 и за първи път изравниха, за да доведат мача до продължение. Джодан Хил се превърна в герой за Лейкърс като ги спаси с кош в последните секунди и доведе мача до второ продължение. През него обаче домакините удържаха победата си и прекъснаха лощата серия.