Гюсинг на Костов и Янев не успя да обърне Нантер

(сн. fibaeurope.com)
29-01-2015 10:27

Гюсинг Найтс на Александър Янев и Чавдар Костов претърпя втора поредна загуба в група J от втората фаза на турнира ФИБА ЕвроЧалъндж. Тимът отстъпи на Нантер като гост с 86-89, въпреки че изигра много силна последна част и се доближи до обрат. До момента Рицарите от Австрия имат победа и две загуби, а в следващия кръг отново гостуват на френския отбор – Льо Ман.

Французите започнаха мача страхотно и след като вкараха 31 точки през първата четвърт, натрупаха преднина от 13 точки. Те продължиха да увеличават разликата до почивката, когато тя стана 21 точки. Гюсинг обаче стопи част от изоставането си през третия период, а страхотна последна част стопи разликата до едва 2 точки при минута до края. В последните секунди на мача два пъти разликата падна до точка, но след доста наказателни удари за отборите, домакините устискаха победата.

Костов игра 22 минути, през които отбеляза 13 точки, а Янев вкара 8 за 23 минути на терена. За победителите Джамал Шулер наниза 23 точки.