Чикаго спря победната серия на Уориърс (видео)

(сн. USAToday)
28-01-2015 11:02

Биковете спряха победната серия на Уориърс

7 секунди преди края Дерик Роуз вкара страхотен кош и донесе победата на Чикаго у дома. Биковете се наложиха като гост над Голдън Стейт със 113-111 след драма в продължение. Така те нанесоха едва втора загуба на Уориърс у дома и спряха рекордната им серия от 19 поредни победи.

Дерик бе над всички за успеха на Чикаго като завърши с 30 точки 7 борби и направи рекордните в кариерата му за един мач 11 грешки. Гасол и Джоаким Ноа записаха дабъл-дабъл като и двамата имаха по 18 точки и  съответно 16 и 15 борби.

За Уориърс Клей Томпсън записа 30 точки и 10 борби. Дейвид Лий отбеляза рекорните в кариерата му 24 точки,а Стеф Къри приключи с 21 точки и 9 асистенции.

До почивката Голдън Стейт имаха аванс (56-51), а в третата Чикаго изравниха. В началото на последната част Уориърс имаха аванс от 10 точки, но силна серия на Булс в края ги върна в мача и се стигна до продължение. В него Биковете удържаха победата, а Роуз вкара победния кош.