Цървена звезда с инфарктна победа в Подгорица (видео)

(сн.abaliga.com)
27-01-2015 13:01

Будучност на крачка от сезационен успех в Адриатическата лига

Късно снощи Цървена звезда спечели инфарктна победа в Подгорица, а черногорския тим изпусна да нанесе първа загуба на своя съперник. Сръбският гранд се наложи със 77-76 в последните секунди, след като изоставаше с две секунди преди края. След като всички си мислеха, че черногорския тим вече е спечелил мача, Никола Калинич се првърна в истински герой за червено-белите и донесе успеха на своя тим. Той овладя борбата след неуспешен втори фаул на Маркъс Уилямс и донесе победния кош на звездашита.

Така след 19-ти кръг Звездашите остават единтсвения непобеден отбор в Адриатическата лига, а Будучност заемат второ място с актив 15-4.

Мачът в подгорица бе много спорван, белязан от доста обрати. На почивката домакините от Будучност имаха аванс от 7 точки, а те започнаха и третия период със серия 8-0, за да натрупат още по-голяма преднина. С 16 точки на Маркъс Уилямс, Звезда отговори с акция 28-5 и само за шест минути стопи пасива си и обърна в резултата. Въпреки щурма на сръбския гранд, резултаът отново бе изравнен  и до края мачът бе истински трилър. Секунди преди края Будучност имаха аванс от 2 точки при 76-74, а Маркъс Уилямс бе фаулиран. Той отбеляза първия наказателен удар, а втория пропусна, но Калинич овладя и вкара победния кош за звездашите, тъй като черногорците не успяха да реализират в последните секунди.

Маркъс Уилямс бе най-резултатен за победата на Цървена Звезда с 19 точки и 6 асистенции. Цирбас добави 18, а Чарлс Дженкинс се отчете със 17.

Джей Ар Рейнълдс бе над всички за Будучност с 18 точки и 8 асистенции, а 13 добави Боян Суботич.