Берое надви Ямбол след доста обрати

20-12-2014 20:15

Берое победи Ямбол като домакин с резултат 95-87 в мач с доста обрати в зала „Общинска” в Стара Загора. Отборите изиграха много силен мач, преминал през обрати, но в последните минути старозагорци бяха по-силни и спечелиха петата си победа. Те имат и толкова загуби и са в средата на класирането, а ямболии са седми с 3-7. В следващия кръг Берое гостува на Балкан, а Ямбол посреща Левски.

Отборите бяха доста равностойни през първата част, като домакините водеха през по-голямата част от нея, но разликата рядко надвишаваше 3-4 точки. Темпото и разликата се запазиха до почивката, когато Берое водеше с 50-47. Още в началото на второто полувреме Ямбол обърна резултата, а след това водачеството се смени няколко пъти. Гостите задържаха аванс в края на третата част, като след нея бяха с точка напред. До средата на последната десетка резултатът беше изравнен няколко пъти, малко след това Берое записа ключова серия от 6-0 и не позволи приближаване на съперника си в оставащите минути.

Берое спечели повече борби под коша – 42-29 и предизвикаха цели 29 лични нарушения на съперника, извършвайки 21. Това доведе до 41 опита от наказателната линия, 26 от които успешни. Старозагорци бяха доста по-добри от тройката – 11/26 (42%) срещу 5/27 (19%) на съперника.

По 25 точки за победителите нанизаха Диуейн Джаксън (16 борби) и Венцислав Петков (5 борби, 4 асистенции). 15 точки и 8 борби добави Мичъл Картър.

За Ямбол Тейлър Лейзър записа 19 точки, 8 асистенции и 7 борби, а 17 отбеляза Карон Джонсън.