Рилски спортист спря черната серия

20-12-2014 19:43

Рилски спортист спря черната си серия от пет поредни загуби – три в ЕВРОХОЛД Балканска лига и две в НБЛ. Самоковци победиха категорично Спартак Плевен като гости с 91-69, след като се откъснаха далеч напред в резултата още през първата четвърт. До момента Рилски е с 5 победи  и 4 загуби и е в средата на класирането, а плевенчани продължават да са последни и единствени без победи и с 10 загуби. В следващия кръг Рилски спортист приема Лукойл Академик, а за Спартак Плевен това беше последният мач за годината.

Гостите записаха серия от 18-2 през първата четвърт, след която водеха със 17 точки. Равен резултат през втората част запази комфортната преднина на самоковци на почивката, а на моменти през третия период тя стана над 20 точки. Силна серия на плевенчани ги приближи на 15 точки от съперника при 10 минути до края. Серия от 10-1 за Рилецо направи разликата 26 точки, а до края мачът просто беше доигран.

Отборите бяха равностойни в борбата под коша, но Рилски стреля доста силно от тройката – 12/25 (48%) срещу 5/18 (28%) на Спартак.

Върнън Тейлър и Златин Георгиев вкараха по 15 точки за Рилски спортист, а с по 11 се включиха Джулиън Норфлийт и Тони Гуджино (11 борби).

За Спартак 12 точки реализира Иван Тилев, а с по 11 завършиха Милен Захариев (12 борби) и Симеон Ценов.