Дунав 8806 дръпна с две победи пред Монтана 2003

20-12-2014 19:28

Дунав 8806 победи Монтана 2003 като домакин с 96-66, излизайки с две победи пред днешния си съперник. Баскетболистките на Георги Божков натрупаха сериозна преднина още през първото полувреме и без проблеми стигнаха до победата. Тя е пета за тях през сезона, като имат и 4 загуби, заемайки третото място. Монтанки пък са четвърти с актив 3-5. В следващия кръг на 29-и декември Дунав 8806 гостува на Рилски спортист, а Монтана 2003 посреща Нефтохимик 2010.

Отборите вкараха по 12 точки през първите осем минути на срещата, но серия от 8-0 до края на откриващата част изведе домакините напред. Малко след началото на втория период разликата стана двуцифрена, а точно преди почивката стана над 20 точки. Темпото се запази и след почивката, като след три части разликата вече беше 30 точки, а през оставащото време отборите оставаше само да оформят крайния резултат.

Домакините спечелиха борбата под коша – 44-30 и имаха по-добра успеваемост при стрелбата общо от игра – 57% срещу 38%. Те си подадоха 28 асистенции срещи 11 на съперника и вкараха 62-26 точки в подкошието.

Кристина Сантяго наниза 42 точки и овладя 13 борби за победителките, 16 и 9 борби добави Жаклин Златанова, а с 12 точки и по 5 борби и асистенции се отчете Виолина Кочева.

За Монтана 23 точки отбеляза Мария Цанкова, с 15 се включи Стефка Николова, а с 12 плюс 11 борби – Емилия Янчева. В игра за отбора влязоха само шест баскетболистки.