Националките(16) биха втори път Румъния след 17-1 в четвърта част

19-12-2014 21:55

Кадетките спечелиха втора среща от участието си на Балканиадата в Букурещ.

Момичетата на Таня Гатева победиха още един път Румъния, само че този път и втория им отбор със 58-45, след като изоставаха с малко почти през целия мач, но изиграха много силна последна четвърт, в която допуснаха само 1 точка на румънките и вкараха 17 срещу тях. Въпреки победата за жалост две основни състезателки в отбора се контузиха - Стефани Пендова и Янина Тодорова, но останалите момичета вдигнаха глави и спечелиха двубоя заради тях. Така до момента кадетките ни излизат втори в класирането с актив  2-1 и утре на полуфинал от 18:15 часа отново ще се изправят срещу първия отбор на Румъния.

Мачът започна по-добре за домакините от Румъния, които поведоха със 7-2, но след това кадетките ни започнаха по-добре в защита и успяха да догонят противника, за да загубят само с една точка след първата част (17-18).

През втория период играта бе много оспорвана и вървеше през цялото време кош за кош, а три минути преди почивката за първи път българките успяха да изравнят. На почивката обаче, пак имаха пасив от 4 точки (31-35).

Румънките отново започнаха много силно след подновяване на играта и дръпнаха в резултата с 10 точки при 44-34. Малко след това Карина Константинова и Янина Тодорова поведоха смело отбора напред и бързо стопиха изоставането му, което след третия период бе само три точки. В началото на четвъртата част се контузи още една състезателка Янина Тодорова, а след нея момичетата вдигнаха глави и направиха пълен обрат след 17-1 и спечелиха убедително двубоя.

Карина Константинова отново бе най-полезна за победата на България като отбеляза 30 точки, а 8 добави Маргарита Чипова.