Кевин Дюрант излезе с контузия, а Оклахома Сити падна от Голдън Стейт (видео)

(AP photo)
19-12-2014 09:07

Уориърс спряха серия на Тъндър

Стеф Къри завърши с 34 точки и 9 асистенции, а Голдън Стейт се възстанови от 17 точки пасив и пречупи Оклахома Сити у дома, за да спечели със 114-109. По този начин Воините спряха серията на Тъндър от седем поредни успеха, но по-лошото за гостите бе, че Кевин Дюрант напусна с контузия. Припомняме, че звездата пропусна първите 17 мача от сезона поради травма.

Дюрант отбеляза невероятните 30 точки само през първото полувреме, но то приключи зле за него. Крилото стъпи на крака на Морис Спейтс и не се завърна след почивката.

Клей Томпсън вкара 19 точки за победителите, които бяха без Андрю Богът и Дейвид Лий. За гостите 33 точки отбеляза Ръсел Уестбрук.

Тъндър дръпнаха със 17 точки в първата част, но в края й резултатът бе 40-32. На почивката Уориърс обърнаха и излязоха напред с 2, а при 1.39 до края на мача тимът дръпна с 5 точки след серия от 6-0. Това се оказа достатъчно и домакините удържаха.

Тагове: Голдън Стейт, Оклахома Сити, Кевин Дюрант