Лъвчетата на България извоюваха втора победа на Балканиадата

18-12-2014 16:04

Ивайло Тонев стана за втори път MVP на мача

Кадетите спечелиха и втория си мач от Балканиадата в Румъния. Момчетата на Мануел Марков се наложиха със 79-73 срещу Полша след като водеха през целия мач, а в края разликата падна на 3 точки, но момчетата се пребориха геройски и удържаха победата си. Утре от 14:15 часа България излиза срещу Македония, които са с една загуба до момента, а  Полша играе срещу Румъния от 18:45.

Поляците започнаха по-силно двубоя като направиха серия от 6-0, а българите не можеха да отбележат дълго. Малко след това, в средата на първата част, момчетата на Мануел Марков намалиха пасива си и след силно включване на Влади Аврамов, Лъчезар Димитров, Ангел Димитров те поведоха с 15-10. Последваха оспорвани минути, в които кадетите направиха няколко последователни грешки и поляците пак изравниха. След първата част българите се измъкнаха с три точки напред при 19-16.

През втория период кадетите увеличиха преднината си за 28-20, но след няколко тройки на Полша, те бързо се върнаха в мача. Българите запазиха преднина до края на първото полувреме след снаряд от тройката на Ивайло Тонев и на почивката националите имаха аванс от 12 точки при 46-34.

В началото на третия период разликата рязко спадна и достигна 5 точки при 50-45, но отново силно включване на Ивайло Тонев България увеличи преднината си пак на 10 точки. Кадетите продължиха с много добра защита през второ полувреме и затрудниха максимално противника, като след третия период отново бяха напред с 12 точки.

В последната четвърт кадетите задържаха голям аванс през цялото време, но в края на разликата започна да пада. 2 минути преди края, след няколко грешки на националите ни, поляците се възпозлваха и намалиха изоставането си на 3 точки при 76-73, след което Ангел Димитров бе фаулиран и вкара само единия наказателен удар. Последва таймаут за България, след който Иво Тонев бе фаулиран и отбеляза и двата удара, с което оформи крайното 79-73 за България.

Ивайло Тонев отново бе най-резултатен за България с 25 точки и 7 борби и отново спечели приза за MVP. Влади Аврамов отбеляза 17 точки и хвана 8 борби, а 13 има Лъчезар Димитров.