Хасково 2012 разстреля Левски в София

17-12-2014 16:48

Хасково 2012 победи Левски със 112-91 като гост в изтеглен мач от десетия кръг на НБЛ-жени. В мач без почти никаква емоция лидерът във временното класиране поведе от началото и поддържаше стабилна преднина до края. Това е осмата победа за баскетболистките на Елена Станкова, които имат и една загуба, а „сините” са с 2-7 до момента. В събота отборите ще изиграят последните си мачове за календарната 2014 година. Хасково 2012 гостува на Рилски спортист, а Левски – на Нефтохимик 2010.

Гостите се откъсна напред още в първите минути и още в средата на откриващата част се откъснаха с двуцифрена разлика. След 10 минути те вече водеха с 18, а на почивката преднината им беше 25 точки. Малко след подновяването на играта разликата стана и над 30, а след три части беше 29 точки. До края активът на Хасково стана трицифрен, а отборите просто оформиха крайния резултат.

Гостите имаха повече борби – 37 срещу 28, както и по-добра успеваемост от тройката – 56% срещу 47% и общо от игра – 58% срещу 52%. Гостите си подадоха 30 асистенции срещу 17 на Левски и вкараха 60 срещу 34 точки в подкошието.

Пет баскетболистки на победителките записаха двуцифрен актив, като Сиера Уорън записа 33 точки и 13 борби, а по 26 вкараха Олга Дубровина (17 асистенции) и Анита Тейлане (14 борби).

За Левски 40 точки наниза Христина Иванова, която подаде и 8 асистенции, а 17 отбеляза Радостина Димитрова.