Дунав 8806 не се затрудни срещу Левски в София

14-12-2014 19:03

Дунав 8806 победи Левски като гост с 91-65 в мач от осмия кръг на НБЛ-жени. Шампионките поведоха още в началото на мача и безпроблемно поддържаха голяма преднина до края. Русенки прекъснаха серията си от две поредни загуби и вече имат актив 4-4, заемайки трето място във временното класиране. Левски пък е на последно място заедно с Рилски спортист, като отборите имат по 2 победи и 6 загуби. В следващия кръг Дунав 8806 посреща Монтана 2003, а Левски гостува на Нефтохимик 2010.

Още преди петата минута на първата част разликата в полза на гостите стана двуцифрена, а след една четвърт беше 13 точки. На моменти до почивката Левски успя да свали разликата под 10 точки, а след края на първото полувреме таблото показваше 42-32 в полза на Дунав. Русенки вкараха първите 12 точки за третата четвърт и направиха преднината си 22 точки. В оставащото време срещата се доиграваше, а разликата се запази над 20 точки.

Победителките спечелиха близо два пъти повече борби – 41-22 и имаха по-добра успеваемост при стрелбата общо от игра – 58% срещу 43%. Асистенциите бяха два пъти повече в полза на Дунав – 26-13.

Кристина Сантяго записа 27 точки и 8 борби за победителките, 19 и 8 асистенции добави Виолина Кочева, а с 14 точки, 6 борби и 5 асистенции завърши Жаклин Златанова.

За Левски 26 точки реализира Христина Иванова, а 10 добави Габриела Николова.