Нефтохимик 2010 срази шампиона за четири поред

06-12-2014 20:01

Нефтохимик 2010 записа четвърта поредна победа в НБЛ-жени, след като спечели изключително гостуването си на шампиона Дунав 8806 в Русе със 70-68. Отборите бяха равностойни през цялата среща и всичко се реши в края. Бургазлийки продължават да са еднолично втори във временното класиране с 5 победи и 2 загуби, а русенки са след тях с актив 3-4. В следващия кръг Нефтохимик 2010 има тежко гостуване на Хасково 2012, а Дунав 8806 ще гостува на Левски.

Домакините започнаха със серия от 6-0 и запазиха малка преднина през цялата първа четвърт, след която резултатът беше 17-10. Нефтохимик 2010 се задържа близо зад съперника, а по-малко от минута преди почивката изравни резултата. На полувремето Дунав водеше с точка, а бързо след подновяването на играта бургазлийки обърнаха резултата и бяха напред през почти цялата трета част. След 30 минути на терена Нефтохимик 2010 водеше с 5 точки и беше напред, но минута и половина преди финалната сирена разликата падна до точка при 61-62. Ивелина Вранчева и Вера Перостийска бяха фаулирани и вкараха четири поредни точки за гостите, след което отборите си размениха по кош за 68-63 в полза на Нефтохимик. Тогава Деляна Коева наниза тройка за домакините, но Вранчева отвърна с нови два успешни наказателни удара за 70-66. Зорница Костова вкара в последната секунда и оформи крайния резултат, който показваше загуба за отбора й.

Баскетболистките на Дечо Коешинов спечелиха борбата под коша с 38-28 и си подадоха 22 асистенции срещи 11 на съперника.

Дабъл дабъл за победителките регистрира Вера Перостийска – 16 точки и 11 борби, 14 вкара Лидия Върбанова, а 13 и 8 асистенции добави Ивелина Вранчева.

За Дунав 8806 Кристина Сантяго записа 17 точки и 7 борби, а 14 отбеляза Виолина Кочева.