Непобеденият Хасково 2012 продължава да громи

06-12-2014 19:44

Хасково 2012 продължава громи в НБЛ-жени. Непобеденият до момента отбор записа категорична победа като гост на Монтана 2003 с 96-70. Хасковлийки бяха напред в резултата през цялата среща и не оставиха съмнение кой ще бъде крайният победител. Това е седмата победа на тима през сезона и той продължава да е едноличен лидер. Монтана 2003 пък е с 2 победи и 4 загуби до момента. Следващата седмица хасковлийки посрещат Нефтохимик 2010, а Монтана 2003Рилски спортист.

Малко след средата на първия период гостите от Хасково вече имаха двуцифрена преднина при 20-10, но добра серия от 8-0 в полза на монтанки я намали само на 3. Десет минути по-късно – малко преди почивката, разликата отново стана 10 точки в полза на Хасково 2012 и се запази до почивката за 46-36. Малко по малко през третата част баскетболистките на Елена Станкова продължиха да трупат аванс и удвоиха преднината си за 70-50 след 30 минути. Победителят в мача беше ясен, а през последния период стабилният аванс на гостите се запази и те доиграха спокойно мача.

Победителките хванаха с 20 борби повече от съперника си – 50-30 и имаха доста по-добра успеваемост общо от игра – 52% срещу 35%. Те вкараха 66 срещу 24 точки в подкошието и 28-9 от втори шанс.

Сиера Уорън отново бе над всички за Хасково 2012, като записа дабъл дабъл от 29 точки и 14 борби. По 19 точки вкараха Анита Тейлане (18 борби) и Ралица Нанева, а 18 наниза Олга Дубровина.

За Монтана Катя Кордова бе най-резултатна с 19 точки, 14 отбеляза Мария Цанкова, а 13 – Даниела Петева.