БУБА нанесе първа загуба на Шампион 2006 при юношите (19)

5 точки за Аврамов (сн. Sportsimages.bg)
30-11-2014 15:02

Само Левски остана без поражение при 19-годишните

БУБА баскетбол победи Шампион 2006 в най-очаквания мач от програмата на четвъртия кръг от първенството за юноши (19) в регион Витоша. Чаканото дерби не се получи, тъй като бубите бяха по-добри и спечелиха с резултат 84-60. Така те нанесоха първа загуба на съперника този сезон, а двата отбора се изравниха с баланс 3-1.

Началото на двубоя бе доста динамично и резултатно, а първи се откъснаха БУБА. След серия от 11-0 те поведоха с 8 точки, но пък Шампион отговори с 10-0 и си върна водачеството. Все пак след първата част БУБА бе напред с 2 точки, а решаващо се оказа силно начало на втората. Тя тръгна с 6-0 и аванс от 8 точки, а скоро разликата стана и двуцифрена. Постепенно тя нарастна и на почивката бе 14 точки, а след начало от 7-0 на второто полувреме стана и 21. До края БУБА контролираше събитията на терена и не остави съмнения, че в този мач е по-добрият отбор.

Алекс Уандие бе най-резултатен за победителите с 20 точки, а с толкова за Шампион завърши Николай Титков.

БУБА баскетбол - Шампион 2006 84-60 (24-22, 23-11, 17-10, 20-17)
БУБА баскетбол: Георги Митровски 9, Юлиян Владимиров 18, Мартин Тодоров 8, Алекс Уандие 20, Любомир Недков 11 (Александър Георгиев 2, Андреас Кириакидис 1, Георги Христов 8, Красимир Кръстев 0, Цветан Маловски 2, Владиян Аврамов 5)
Ст. треньор: Мануел Марков

Шампион 2006: Александър Хаджийски 1, Николай Асенов 8, Даниел Божилов 6, Николай Титков 20, Ивайло Тонев 12 (Мартин Златков 5, Калоян Георгиев 2, Димитър Славчев 1, Васил Ежев 0, Александър Аршинков 0, Петър Петров 0, Боби Петров 6)
Ст. треньор: Лъчезар Коцев

В другите мачове от деня четвърта поредна победа записа Левски след 82-57 над втория отбор на Ахил. Проблеми нямаше и за Академик София при 93-39 над Академик МГУ, както и за Академик 17 при 84-35 над Ахил. Най-оспорван бе мачът между Славия и ЦСКА завършил 62-52 за "белите".

След този кръг Левски е лидер с баланс 4-0, а след него с 3-1 следват Академик София, Шампион 2006, Славия и БУБА баскетбол. С 1-3 нататък в подреждането са Академик 17, Ахил, Ахил 2 и ЦСКА, а единствен без победа до момента е Академик МГУ.