Нефтохимик 2010 излезе втори след три поредни победи

29-11-2014 20:08

Нефтохимик 2010 излезе еднолично на второ място във временното класиране на НБЛ-жени, след като днес спечели убедително домакинството си на Рилски спортист с 89-61. Бургазлийки започнаха мача силно и поддържаха голяма преднина през цялата му продължителност, за да стигнат до четвъртата си победа. Те имат и две загуби до момента, а днешният им съперник е с победа и пет поредни поражения. Това бе и реванш за загубата на Нефтохимик именно от самоковки в първия кръг от редовния сезон. В следващия кръг Нефтохимик 2010 гостува на Дунав 8806, а Рилски е домакин на Левски.

Серия от 11-1 даде тон на мача, а след една част домакините вече бяха с 15 точки напред. На моменти през втората част преднината им бе намалена до 10, но на почивката те удвоиха до 20 за 51-31. На моменти след подновяването на играта бургазлийки бяха с 27 точки напред, а изходът от мача отдавна бе решен далеч преди края му. През последната част отборите просто оформиха крайния резултат, показващ 28 точки в полза на Нефтохимик.

Баскетболистките на Дечо Коешинов хванаха 49 борби срещу 29 на съперника, а при стрелбата общо от игра имаха успеваемост 53% срещу 38%. Те си подадоха 20 срещу 11 асистенции и отбелязаха 16-8 точки след грешки на съперника.

Вера Перостийска записа 20 точки за победителките, 18 наниза Драгана Гобелич, а с 13 и 7 борби се включи Ивелина Вранчева.

За Рилски Ива Терзиева беше най-резултатна с 18 точки, а по 14 добавиха Клеандра Робъртс и Алисън Бауман (8 борби).