Хасково 2012 пак удари шампиона, продължава без загуба

29-11-2014 19:27

Хасково 2012 победи шампиона на НБЛ-жени Дунав 8806 за втори път през настоящия сезон. В домакински мач от шестия кръг баскетболистките на Елена Станкова се наложиха над тези на Георги Божков с резултат 70-65. Отборите изиграха много равностоен мач и малко по-силното първо полувреме на домакините се оказа решаващо в срещата. Хасково 2012 продължава да е непобеден с пълен актив от 6 победи, а Дунав е с по 3 победи и загуби. Следващата седмица Хасково 2012 гостува на Монтана 2003, а русенки посрещат Нефтохимик 2010.

Домакините вкараха първите пет точки в мача и поддържаха малка разлика през първите 10 минути, за да се стигне до 20-18 след тях. Темпото се запази през втория период, когато няколко пъти резултатът беше изравнен, а веднъж русенки поведоха с точка, но Хасково 2012 водеше през по-голямата част от времето, както и на почивката при 37-32. След много равностойна трета четвърт малкият аванс на хасковлийки се запази, а Дунав беше по петите на съперника през цялото време, като отново имаше изравнявания и моменти с точка разлика в полза на Дунав. В началото на последните 10 минути домакините продължиха да водят, а скоро се откъснаха с 9 точки напред и не позволиха обрат на съперника.

Хасково 2012 имаше предимство в отнетите топки – 12-5 и грешките, след като предизвика 19 на съперника, а извърши 12. Домакините вкараха два пъти повече точки под коша – 32-16.

Анита Тейлане вкара 18 точки и добави 7 борби и по 4 асистенции и „чадъри” за победата на отбора си, а по 15 точки и борби записа Сиера Уорън.

За гостите 19 точки и 6 асистенции регистрира Зорница Костова, а 17 плюс 6 борби добави Деляна Коева.