ИУ Варна удари Рилски -2 след 25 точки за 15 минути на Стоянов

Стоянов наказа съперника за една част (сн. lap.bg)
22-11-2014 14:19

ИУ Варна победи Рилски спортист -2 в мач от деветия кръг на мъжката А група. Варненци бяха категорични – 105-80 в срещата, която по програма трябваше да се играе на 14-и декември. Заради утрешното си гостуване на другия варненски отбор – Академик обаче самоковци бяха в морската столица и си спестиха повторен дълъг път след едва три седмици. В неделя по програма те ще срещнат Академик. Така ИУ Варна вече има 5 победи и загуба, а Рилски -2 е с актив 2-4. Утре баскетболистите на Петко Делев ще бъдат домакини на Академик Благоевград.

Мачът беше решен през първите 10 минути. В тях след страхотна ефективност в нападение домакините вкараха цели 40 точки, за да се откъснат с 21 напред. Само в рамките на тези 10 минути Николай Стоянов наниза 17 точки. Разликата се запази над 20 точки до почивката, а едва няколко пъти падна до 16-17 през второто полувреме, но варненци компенсираха и победиха категорично.

Победителите хванаха 49 срещу 30 борби на съперника и имаха успеваемост общо от игра 51% срещу 42% на Рилски, който пък показа много добра стрелба отдалеч – 13/29 (45%) срещу 9/25 (36%) на варненци. Това обаче не спаси гостите, които извършиха повече грешки – 17 срещу 12 и получиха 66-24 точки под коша и 12-0 от втори шанс.

Николай Стоянов наниза 25 точки за 15 минути игра за победителите, а Ангел Пейчинов добави 16 и 6 борби. Всички в състава на тима влязоха в игра и с изключение на Ангел Нацкин един вкараха точки. За сметка на това пък той подаде 8 асистенции на съотборниците си само за 14 минути.

За Рилски -2 отново над всички бе Александър Милов с 30 точки и 8 борби, 14 вкара Адриян Секулов, а 12 и 6 асистенции добави Дарин Иванов.