4 от 4 за Черно море Порт Варна (14) в регион Добруджа (галерия)

(сн. Станислав Викторов)
17-11-2014 10:39 | Станислав Викторов

Отборът на Черно море Порт Варна завърши без загуба предварителния етап на Междуобластното първенство по баскетбол за момчета до 14 г. в зона Добруджа. „Моряците” бяха убедителни и във втория турнир, игран в зала „Дръстър” в Силистра, надигравайки за втори път опонентите си в група А Академик Варна и Доростол.

Първата среща от програмата бе повторение на варненското дерби Черно мореАкадемик, но с доста по-различен развой – много силна първа четвърт за баскетболистите на Спас Натов, последвана от постепенно увеличаване на разликата с участието на всички в ротацията на „моряците” за крайното 68-24 (28-2, 11-6, 16-5, 13-11).

По почти същия сценарий премина и двубоят ДоростолЧерно море Порт Варна. С агресивна защита и успешни бързи атаки варненските баскетболисти натрупаха преднина и смълчаха трибуните в зала „Дръстър”. Добрата игра в защита, ръстовото превъзходство и разнообразието в атака закономерно доведоха до четвърта поредна победа в турнира – 35-67 (6-19, 7-23, 9-15, 13-10).

Фотогалерия от турнира в Силистра вижте ТУК (снимки: Станислав Викторов)