Дунав удържа Монтана за победа като гост

15-11-2014 20:23

Шампионките дръпнаха в третата част и задържаха успеха

Дунав 8806 спечели втори пореден успех в женската НБЛ. Шампионките гостуваха на Монтана 2003 и победиха с 83-80, след силна игра в третата част. Тогава те дръпнаха в резултата и удържаха финалния напор на монтанки. Така след двете поредни поражения за начало те подобриха представянето си, а за монтанки това е втора загуба общо и първа домакинска. В следващия кръг Дунав ще е домакин на Рилски спортист, а монтанки ще гостуват на Нефтохимик.

Двата отбора си размениха по няколко минути на водачество през първата част, но през втората Дунав игра по-силно и дръпна. Русенки първо направиха серия от 7-0, с която излязоха напред, а малко след това и 6-0, с която дръпнаха с 8 точки. Гостите направиха своя удар в третата част, когато след 13-1 поведоха с 16 точки, а скоро след това и с 19. По средата на последната четвърт преднината на гостите все още беше добра, но 6 поредни точки за домакините намалиха пасива им на 6. Те не спряха да се борят и след още едно 6-0 намалиха само на една, след което Кристина Сантяго увеличи на 3 точки. След това Неда Джурич пропусна два пъти от тройката и не успя да изравни.

Тамара Баич бе най-резултатна за победителките с 22 точки, а Кристина Сантяго добави 18.

За домакините с дабъл дабъл от 20 точки и 14 борби се отчете Юдит Кайдачи, а с 18 и 8 Кортни Дювър.