Хасково 2012 убедителен срещу Рилски спортист

15-11-2014 19:04

Четвърта поредна победа за хасковлийки в женската лига, трипъл-дабъл за Дубровина

Хасково 2012 записа безпроблемна четвърта поредна победа в женската НБЛ. Лидерът в първенството прие Рилски спортист и спечели категорично с 95-55, след като водеше от началото до края. Така хасковлийки вече са с баланс 4-0 и остават единствени без поражение, докато самоковки са с 1-3. В следващия кръг Хасково приема Левски, докато Рилски гостува на Дунав.

До средата на първата част резултатът бе равен, но след това Хасково се откъсна. Това първо стана след серия от 8-0, която направи разликата 13 точки и тя се запази след десет минути. Във втората четвърт Хасково направи и серия от 10-1, с която вдигна преднината си до 20 точки, а след начало от 13-2 на второто полувреме тя се увеличи още и мачът се доиграваше.

Сиера Уорън отново бе неудържима и завърши с 32 точки и 22 борби. Анита Тейлане добави 22 и 8, а с трипъл дабъл се отчете Олга Дубровина - 16 точки, 11 борби и 11 асистенции.

За гостите с 19 точки и 7 борби завърши Теодора Динева, а Алисън Баумън добави 14 и 8.