Нефтохимик 2010 се справи с Левски в София

15-11-2014 16:54

Бургазлийки със силна втора част за успеха

Нефтохимик 2010 записа втора победа в женската НБЛ. Тя дойде при гостуването на Левски в София, което тимът спечели с резултат 102-73. Бургазлийки направиха силна втора част, в която се откъснаха много напред и след почивката контролираха играта. Нефтохимик вече е с 2 успеха и 2 поражения в първенството, докато левскарките са с баланс 1-3. В следващия кръг Левски гостува на Хасково, а бургазлийки приемат Монтана 2003.

Левски игра малко по-добре в първата част, а в няколко атаки ръстът на гостите им помогна. В един момент домакините направиха серия от 8-0 и дръпнаха с толкова точки, но пък Нефтохимик отговори с 4 за край на частта. След това в началото на втората двата тима си размениха по 3 точки, но до края й бургазлийки на практика решиха мача. Те завършиха полувремето със серия от 26-3, откъснаха се с 19 точки и след това удържаха победата.

Лидия Върбанова стана най-резултатна за победителките с 25 точки, а добави и 9 борби. Драгана Гобелич направи дабъл дабъл с 24 точки и 10 борби, а 17 точки добави Борислава Христова.

За домакините с 28 точки приключи Христина Иванова, а с 15 и 8 борби е Радостина Димитрова.