Ужасно слаб Лукойл Академик с нова загуба в ЕвроЧалъндж

11-11-2014 20:49

Лукойл Академик изигра много слаб мач като гост на Тарту Рок и претърпя втора загуба в турнира ФИБА ЕвроЧалъндж. Баскетболистите на Йовица Арсич не показаха мотивация и изиграха първите три части почти ходом, за да загубят с резултат 59-71. Въпреки силната им последна част, те нямаше как да компенсират дефицита си, натрупан преди нея. Така българският тим има две поражения от два мача в група В на турнира, след като в първия кръг падна от 11-ия в унгарския шампионат Кьорменд. В следващата си среща „студентите” ще бъдат домакини в „Арена Самоков” на третия си съперник в групата – румънския Ровинари.

Домакините бяха по-силни още от първите минути и поведе с 10-3 след няколко атаки. Отборите играеха при много ниско темпо, а резултатността им беше ниска и след една четвърт таблото показваше 15-13. След серия от 8-0 в началото на втората част Тарту Рок се откъсна с 10 точки напред, а играта продължаваше да изглежда като на забавен кадър. Разликата се запази до почивката, когато резултатът беше 31-22. Естонците продължаваха да са по-добрият отбор, а нито нападението, нито защитата на Лукойл бяха ефективни и това доведе до разлика от 19 точки след 30 минути. След третата част Лукойл имаше една-единствена асистенция, 2 отнети топки, 10 грешки и успеваемост при стрелбата общо от игра 27%. В началото на последната десетка разликата стана повече от 20 точки и въпреки че до края Лукойл я намали и спечели частта, това нямаше как да повлияе на изхода от мача.

През последната част българският вицешампион подобри малко статистическите си показатели, а в крайна сметка завърши с 3 асистенции срещу 17 на съперника, 12 грешки срещу 9, 3-7 отнети топки. Успеваемостта от игра се повиши от 27% след третата част до 36% в края.

За Лукойл Академик Тери Смит вкара 15 точки, с 14 и 10 борби се включи Чарлс Томас, а 13 отбеляза Морис Къри. За победителите по 19 точки нанизаха Герт Дорбек и Валмо Крийса.