Хасково 2012 обърна Нефтохимик в края и остава без загуба

08-11-2014 21:25

Хасковлийки запазиха лидерството в първенството

Хасково 2012 остава лидер в женската НБЛ и единствен отбор без поражение. В последния мач от третия кръг тимът надигра Нефтохимик 2010 като гост със 73-70 след обрат в края. Бургазлийки водеха 35 минути, но допуснаха съперникът да се върне и да ги надиграе. В следващия кръг хасковлийки приемат Рилски спортист, а Нефтохимик гостува в София на Левски.

Хасково поведе с 5-2 след три минути игра, но след това домакините отговориха с 10-0 и обърнаха резултата в своя полза. Малко по-късно разликата стана и 11 точки, а тя се поддържаше и през втората четвърт. В края й Нефтохимик увеличи с още и дръпна с 14 точки на почивката.

След паузата домакините продължиха да водят, като разликата се държеше около 10 точки. По средата на последната четвърт Хасково изигра няколко силни минути и направи серия от 10-0, с която изравни. Минута и половина преди края бургазлийки излязоха напред с 2 точки, но следващите пет бяха за Хасково и това им спечели мача.

Сиера Уорън отново изигра силен мач и завърши с 25 точки и 17 борби. Олга Дубровина също бе много добра и се отчете с 18 точки, 8 борби и 8 асистенции срещу бившия си отбор, а Анита Тейлане добави 13 точки и 11 борби. Интересното е, че тимът изпусна всичките си 16 опита от тройката.

За домакините Ивелина Вранчева завърши с 13 точки, 8 борби и 10 асистенции. Драгана Гобелич се отчете с 12 точки и 8 борби, а Лидия Върбанова вкара 11 точки.