Шампионките с първа победа за сезона

08-11-2014 20:15

Дунав надигра Левски у дома

Дунав 8806 записа първа победа за сезона в женската НБЛ. Шампионките посрещнаха Левски в повторение на финала и бяха категорични за 76-48. Това е първи успех за русенки след двете поредни поражения за начало на сезон, а "сините" също вече са с две загуби. Русенки завършиха силно първото полувреме, а след убедителна трета част си осигуриха комфортен аванс и спечелиха. Следващата седмица

Левски издържа до средата на втората четвърт, когато резултатът бе равен. Дунав обаче направи добри последни минути на полувремето и се откъсна, а в третата част доуиби интригата.

Съвсем очаквано Дунав имаше предимство в подкошието, където отбеляза 44 точки срещу 10 за съперника. Отделно русенки имаха аванс и от 16-0 при точките след борби в нападение.

Най-резултатна за победителките стана Кристина Сантяго с 23 точки, като тя хвана и 16 борби за дабъл дабъл. Жаклин Златанова също имаше двойни показатели с 19 точки и 10 борби, а Зорница Костова вкара 10 точки.

За гостите с 19 точки завърши Христина Иванова, а 11 и 6 борби добави Радостина Димитрова.