След шампиона, Хасково 2012 срази и носителя на Купата

01-11-2014 19:18

След като започна сезона по най-добрия начин – с победа над шампиона Дунав 8806 в Русе, Хасково 2012 разби и носителя на Купа България Монтана 2003. В своята зала „Дружба” баскетболистките на Елена Станкова започнаха мача със серия от 18-0 и победиха с резултат 79-67 един от най-сериозните отбори в първенството. Така хасковлийки имат две победи до момента, а монтанки са с актив 1-1 след първите два кръга. Следващата седмица Хасково 2012 гостува на Нефтохимик 2010, а Монтана 2003 гостува на Рилски спортист.

Още първите минути на мача подсказаха крайния изход, след като Хасково 2012 вкара първите 18 точки в мача, а първият кош за Монтана дойде 7 минути и половина след началото. Разликата след една част беше 20 точки и се запази до почивката. На моменти през третата четвърт преднината на домакините стана 29 точки, а след 30 минути игра беше 21.  Монтана спечели последната четвърт, но нямаше как да обърне мача.

Домакините спечелиха убедително борбата под коша – 52-35 и имаше доста по-добър процент за стрелба от игра – 46% срещу 34% на Монтана. Хасково 2012 си подаде 12 асистенции срещу 4, заби 5-0 блока и вкара точно два пъти повече точки под коша – 52-26.

Сиера Уорън записа стабилен дабъл дабъл за победителките – 25 точки и 17 борби, с 23 точки, 8 асистенции и 5 борби завърши Олга Дубровина, а 14 отбеляза Ралица Нанева.

За Монтана Кортни Дювър записа 24 точки и 9 борби, а 22 отбеляза Неда Джурич.