Силнa последна част донесе успех на Рилски над Берое

31-10-2014 20:30

Рилски спортист постигна втора победа в мъжката НБЛ. В мач от четвъртия кръг самоковци приеха Берое и стигнаха до успех след резултат 98-82. Силна последна част донесе победата на момчетата на Росен Барчовски, като преди това заралии се държаха много добре и двата тима представяха интересен сблъсък. Така Рилецо вече е с баланс 2-1, докато беройци са 2-2 след второ поредно поражение. В следващия кръг Рилски гостува на Левски в София, докато старозагорци приемат Спартак Плевен.

Като цяло играта бе равностойна, като през първото полувреме Рилски успя да дръпне с 9 точки, но беройци бързо намалиха. Все пак на почивката домакините бяха напред с 5 точки, но серия от 12-2 за гостите за начало на второто им даде аванс от 5. Рилецо обърна нещата в своя полза, а поредица от 8 точки малко след старта на последната четвърт увеличи преднината им до 10. От този момент нататък самоковци контролираха двубоя и стигнаха до успеха.

Рилски показа много добър процент от тройката - 47.4% при 9 успешни от 19 опита срещу 5 от 29 за гостите и едва 17%. Самоковци имаха и 27 успешни от 32 опита от наказателната линия, а беройци бяха безгрешни - 17 от 17. Гостите имаха сериозен шанс, но не можаха да се възползват от това, че домакините направиха цели 10 грешки в повече.

Най-резултатен за победителите бе Върнън Тейлър с 23 точки. Златин Георгиев игра силно и се отчете с 19 и 7 борби, а Тони Гуджино добави 13 точки.

За гостите над всички бе американско трио. ДиУейн Джаксън бе най-резултатен с 19 точки, а по 17 добавиха Майк Блек и Мичъл Картър.