Лукойл Академик продължава без грешка

31-10-2014 19:38

Лукойл Академик записа четвърта поредна победа в НБЛ и продължава да е единственият непобеден отбор от началото на сезона. Днес „студентите” се наложиха като гости над Спартак Плевен с 90-75. Макар че не се откъснаха с голяма разлика, вицешампионите водиха през повечето време и очаквано стигнаха до победата. Това бе и последният им мач от вътрешното първенство преди началото на сезона в ЕвроЧалъндж. Във вторник Лукойл приема Кьорменд Кошарлабда в „Арена Самоков” в първата си международна среща за сезона. До момента Академик е с актив 4-0 в НБЛ, а Спартак – с 0-3. В следващия кръг „студентите” почиват, а плевенчани гостуват на Берое.

Отборите изиграха много оспорвана първа четвърт, преминала през обрати и изравнявания, след която гостите имаха малка преднина от 5 точки. Няколко пъти до почивката те се откъснаха с 10 точки, но Спартак не позволяваше разликата да се увеличи и след едно полувреме таблото показваше 52-45 в полза на Академик. Темпото, както и малката преднина на баскетболистите на Йовица Арсич се запазиха и след подновяването на играта, като плевенчани дишаха във врата на съперника си през цялата трета четвърт. През цялата последна десетка Лукойл игра стабилно и разликата падна под 11 точки само два пъти, а гостите си тръгнаха с успеха.

Лукойл Академик спечели борбата под коша – 34-20, а имаше и далеч по-добър процент при стрелбата общо от игра – 71% срещу 45%, въпреки слабата си стрелба от тройката – 4/14 (29%). Гостите вкараха над два пъти повече точки в подкошието от съперника си – 54-26.

Тери Смит записа 20 точки, 5 асистенции и 4 борби за победителите, с 15 и 11 борби се включи Килиан Ларсън, а по 12 точки отбелязаха Алексансър Груев и Чарлс Томас.

За Спартак Цветослав Острев наниза 23 точки и подаде 8 асистенции, 14 и 6 борби записа Иван Тилев, а с 12 точки завърши Симеон Ценов.