Жалгирис удари Анадолу Ефес като гост в драма

30-10-2014 21:52

Едгарас Улановас донесе втори успех на литовците в Евролигата

Жалгирис записа втора победа в Евролигата този сезон, след като победи Анадолу Ефес като гост с 62-65. Мачът бе завързан през почти цялото време, а в последните секунди се разигра истинска драма. Здравите нерви на Едгарс Улановас на линията за наказателен удар донесоха успеха на гостите.

Улановас бе най-резултатей за победителите с 19 точки и 7 борби, въпреки че в предните две срещи на тима си вкара само 2 точки. Артурас Милакнис добави 14 точки, а Робертас Явтокас – 12. За турския тим Ненад Кръстич бе на ниво с 22 точки.

Срещата започна равностойно, като след 10 минути игра Жалгирис водеше с 3 точки. На почивката гостите успяха да дръпна и се оттеглиха при 34-26. В третата част авансът на литовците достигна до 12 точки, но след това Кръстич и Донтай Дрейпър поеха инициативата минута преди края резултатът вече бе само 60-62 в полза на Жалгирис. Именно Дрейпър обаче се превърна в антигерой за своя тим, когато 12,2 секунди преди сирената направи решаваща грешка и позволи на Улановас да донесе успеха на своите.

След този мач и двата тима са с актив 2-1 в група А.