Първа загуба за отбора на Хриси Димитров в НАЛБ

30-10-2014 18:02

Аматьорският отбор, с който Хрисимир Димитров се пусна в НАЛБ – София Суперсоникс, претърпя първа загуба група В на лигата. Димитров и компания отстъпиха на НСА вчера с резултат 63-73 в последния мач от третия кръг на сезона.

До момента аматьорският тим на спортната академия е непобеден с три успеха, а Суперсоникс са с 2-1. В група В с три от три са и Олд Таймърс, а в група А Брикс и Хелга са с пълен актив от по три победи.

НСА изигра много силни първа и трета част във вчерашния мач. След като натрупа двуцифрена преднина в началото, на почивката тимът водеше с 13 точки. След 30 минути разликата беше цели 21 и въпреки че София Суперсоникс спечели последния период, нямаше как да обърне мача.

Цветан Стоилов записа 18 точки и 15 борби за победителите, а със 17 плюс 6 се включи Димитър Търпанов. За Суперсоникс Хрисимир Димитров вкара 16 точки и хвана 10 борби, а 12 и 6 добави Цветан Миланов.