Хасково 2012 наказа шампиона като гост в Русе

(сн. Sportsimages.bg)
26-10-2014 20:16

Хасковлийки надиграха Дунав 8806 на старта на първенството

Хасково 2012 показа още в първия кръг, че макар и с един отбор по-малко, то женската НБЛ отново ще е доста интересна и доста отбори ще имат апетити за нещо сериозно. Тимът стартира чудесно и надигра шампиона Дунав 8806 като гост в Русе с резултат 77-61. Хасковлийки имаха убедително начало в първата четвърт, а до края тимът поддържаше преднината си и не позволи домакините да ги доближат сериозно. В следващия кръг Хасково ще приеме Монтана 2003 в ново дерби, а дунавки ще гостуват на Нефтохимик в Бургас. Днешната среща се забави с близо 50 минути, заради инцидент със съдиите на път към крайдунавския град (четете ТУК).

Първият кош в мача бе за Дунав, но след това гостите заиграха супер в защита и след 14-0 дръпнаха сериозно. Те запазиха двуцифрена разлика до края на първата част, а и във втората. Те дръпнаха с 15 точки, русенки отговориха с 6-0, но последните 2 бяха за Хасково и тимът влезе на почивка с добър аванс. След паузата гостите отново започнаха отлично и след 7-0 вдигнаха преднината си до 18 точки. Оттук до края на срещата хасковлийки контролираха резултата и взеха тази първа и ценна победа.

Най-резултатна за победителките стана Сиера Уорън с 23 точки, а тя хвана и 16 борби. По 18 точки пък записаха Олга Дубровина и Ралица Нанева.

За домакините с 16 точки приключи Радостина Димитрова, а с 15, 7 борби и 6 асистенции завърши капитанката Зорница Костова.